Muzikë

“Ajo e zotëron veten”, thotë Christina Milian për karakterin “kontrovers” të Doja Cat


Artistja, Christina Milian nuk ka asgjë tjetër veçse dashuri për yllin tjetër të popit, Doja Cat.

“Unë e dua Doja Cat!”, tha këngëtarja e “Dip It Low”, 41 vjeçe për Page Six, në një intervistë ekskluzive, teksa promovon partneritetin e saj me Lysol Air Sanitizer, transmeton AlbanianPost.

Duke vënë në dukje se vlerësimi i saj për Dojan mund të jetë “i diskutueshëm”, Milian është e shpejtë për të mbrojtur top-listën kundër urrejtësve të saj.

“Imazhi nuk është domosdoshmërisht lloji im i imazhit, por mua më pëlqen kjo tek ajo”, shpjegon aktorja e “Love Don’t Cost a Thing”.

Milian – e cila u bë e famshme në fillim të viteve 2000 falë këngës së saj debutuese, “AM to PM” – thotë se është freskuese të shohësh Dojan të marrë një qëndrim të pafalshëm në një industri që dikur ndihej shtypëse ndaj saj.

“Gjithçka duhej të ishe goxha perfekt për këtë”, thotë Milian për ditët e saj të hershme në showbiz.

“Dhe më pëlqen që ajo zotëron veten. Mendoj se kjo është ajo që më pëlqen rreth saj”, shton ajo.

Këngëtarja  e cila bashkë-shkroi hitin e Jennifer Lopez-it të vitit 2001 “Play” dhe i dha artistes latine vokalin e saj në sfond – shton se ajo është një fanse e madhe e këngës virale të Doja-s, “Paint the Town Red”.

“Të lutëm, ajo këngë është e mrekullueshme”, thotë Milian me një buzëqeshje.

Ndërkohë, Doja e ka bërë të qartë se nuk i intereson se çfarë mendojnë të tjerët për asnjë pjesë të artit të saj – që nga muzika që lëshon e deri te veshjet që vesh.

“Kështu që i vesh paruket dhe i heq. Rruaj kokën ose vetullat. Unë kam të gjithë lirinë në botë”, tha Doja për Harper’s Bazaar muajin e kaluar, duke pranuar reagimin e fansave që e kanë përshkruar pamjen e saj të re plot tension – të shënuar nga robëria e lateksit dhe grimi i egër – si “satanike”.

“Unë e kam pranuar që kjo është ajo që ndodh”, tha ajo.

Doja ka një marrëdhënie të diskutueshme me fansat e saj, të cilët e quajnë veten “Kittenz”, pavarësisht neverisë së saj për emrin.

Rep artistja e hitit “Kiss Me More” humbi më shumë se 250 mijë ndjekës në Instagram këtë verë pasi i quajti ata “të mërzitur”.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore