Lajme

Ajazi i Demokratëve të Drenasit fton qytetarët të dalin në zgjedhje


Kandidati për kryetar të Drenasit nga Iniciativa Qytetare “Demokratët për Drenasin”, Driton Ajazi,

Kandidati për kryetar të Drenasit nga Iniciativa Qytetare “Demokratët për Drenasin”, Driton Ajazi, e ka ushtruar të drejtën e tij për të votuar në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale të 14 nëntorit.

Ajazi në rrjetin social Facebook ka thënë se sot është një ditë e vullnetit të lirë qytetarë dhe përmes votimit përcaktohet e ardhmja e komunës së Drenasit për katër vitet e ardhshme.

“Me këtë rast ftoj të gjithë qytetarët e Drenasit që të dalin dhe ta japin votën lirshëm e të pandikuar, sepse vetëm kështu tregojmë për demokracinë e kultivuar në shoqërinë tonë. Sot është dita juaj! Është momenti kur ju me verdiktin në kutinë e votimit do të vendosni se si do të udhëhiqet komuna jonë për katër vitet tjera”, ka shkruar Ajazi në rrjetin social Facebook.

Ndërsa, në komunën e Drenasit, gara do të zhvillohet mes Ramiz Lladrovcit nga PDK i cili në raundin e parë kishte fituar 10 mijë e 419 vota ose 45,50 për qind dhe Driton Ajazi nga Demokratet për Drenasin i cili kishte marrë 6 mijë e 984 vota ose 30,50 për qind.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore