Lajme

Ai ende nuk e ka idenë se kush fshihet prapa këtij sulmi. Ia hakuan llogarinë në Facebook dhe filluan të kërkojnë para në emër të tij – “Çomi do pare se kam mbetë në Shqipëri”


Ilustrim

Dikush ia vodhi fjalëkalimin e llogarisë, Smajl Çekajt, në Facebook dhe po u shkruan miqve të tij.

Smajli është vëllai e komandantit dëshmor, Sali Çekajt, dhe njerëzit kanë shumë konsideratë për të.

Ai thotë se u befasua kur filloi të pranojë telefonata.

Duke pretenduar se është në gjendje të rëndë për shkak të COVID-19 dhe nuk mund t’i mbuloj shpenzimet ë spitalit personi në fjalë kërkonte shuma të ndryshme parash.

Rasti është paraqitur edhe në Policinë e Pejës, por pa ndonjë rezultat.

Ai ende nuk e ka idenë se kush fshihet prapa këtij sulmi.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore