Sport

A është Onana problemi i radhës i Manchester United?


Edhe Andre Onana mendon se Andre Onana po performon keq për Manchester United.

Ai tha: “Kam shumë për të treguar. Fillimi im në Manchester nuk ka qenë i mirë apo siç doja”.

Gary Neville është i bindur se pozicioni i portierit në United është një nga punët më të kontrolluara dhe nën presion në futbollin botëror.

Onana sigurisht që po e ndjen atë trysni. Tani janë 15 gola të pësuar në gjashtë ndeshje.

Portierët e mëdhenj mezi vihen re. Megjithatë, Onana po rrëmben titujt kryesorë, rregullisht është në trend në rrjetet sociale dhe kërkon falje përpara kamerave për performancat e tij.

Kishte një goditje të pamatur me grusht kundër Wolves që në njëfarë mënyre, gabimisht, i mbijetoi një apeli VAR për një penallti.

Pastaj tërheqja e pafat dhe pengesa që lejoi Taiwo Awoniyi të hapte rezultatin për Nottingham Forest.

Kritikët e tij do të vënë në dukje ndoshta kyçet e dobëta për golin fitues të Declan Rice për Arsenalin dhe goditjen e Joao Pedro për Brighton në humbjen 3-1 të United të shtunën.

Por ky moment te Bayern Munich ishte zhgënjyes.

Një portier i ligës së dytë do të ishte tmerruar nëse do të kishte pësuar në një mënyrë të tillë nga gjuajtja e Leroy Sane që i mungonte fuqia dhe saktësia.

Onana mbajti tetë herë portën e paprekur për Inter-in në garën e tyre drejt finales së Ligës së Kampionëve sezonin e kaluar. A mund të përkeqësohet dikush kaq shpejt?

Shtrohet pyetja nëse kemi një rast tjetër të një lojtari më të mirë që nënshkruan për Manchester United dhe ngec në një mjedis disi kaotik dhe të pastrukturuar? Kështu sugjerojnë shenjat e para.

Marrë dhe përshtatur nga “Sky Sports” për Albanian Post

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore