• “78 ditë nën sanksione të BE-së”, Selmanaj: Për kaq ditë NATO gjunjëzoi Serbinë

    Deputeti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj, ka kritikuar politikat e gabuara të Qeverisë së Kosovës, meqë ato vendosën vendin për herë të në historinë e saj nën sanksionet e Bashkimit Evropian. Sipas tij sot është dita e 78-të që Kosova është nën masat ndëshkuese të Bashkimit Evropian si pasojë e mos-gatishmërisë […]...

Të fundit nga Politikë

  • Trump sulmohet gjatë një tubimi, dëgjohen të shtëna dhe shihet gjak në ftyrën e ish-presidentit amerikan

  • Sveçla: Toleranca ndaj kriminaliteteve si fajdeja e haraçi ka përfunduar

  • Aksion i policisë kundër fajdexhinjëve, prangosen dy persona

  • Prokuroria nis hetimet ndaj profesorit Xhevat Krasniqi

  • Më shumë