• 75 vjet Lice Artistik nën tingujt simfonikë të nxënësve

    Përgjatë tre muajve, nxënës, pedagogë dhe artistë të vegjël do të dhurojnë emocione të veçanta në plot 16 koncerte, në kuadër të 75-vjetorit të Liceut Artistik të Tiranës. Aktivitetet artistike e çelen siparin në muajin tetor, ndërsa mbrëmjen e 18 nëntorit u mbajt i katërti radhazi. Me një gamë të gjerë rrymash muzikore dhe me […]...

Të fundit nga Politikë