Pajisje

Samsung do të publikoj një pajisje “Tri-Fold”


Ka shumë thashetheme kontradiktore në lidhje me “vdekjen” ose “ringjalljen” e “linjës mitike” Samsung Fan Edition.

Këtë herë, është një lajm i keq – me sa duket prodhimi i Galaxy S23 FE nuk do të ndodh.

Kompania koreane thuhet se është duke punuar në një pajisje “Tri-Fold”, dhe se kjo pajisje ” më në fund mund të dërgohet këtë vit”.

Samsung may launch a Tri-Fold device this year, the S23 FE isn't happening

Ky telefon premton që të jetë me nyje të dyfishtë, e palosshme me tre pjesë, e ngjashme me disa koncepte të shfaqura nga Samsung Display në CES në janar.

Nuk ka shumë detaje për momentin, por ka kohë që një faktor krejtësisht i ri i formës iu bashkua botës së telefonave.

Ekziston edhe fakti që kjo pajisje ende përfshin palosjen, dhe kjo në thelb është një çështje e zgjidhur në këtë pikë.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore