Lajme

25-vjeçarja mbante lëndë narkotike dhe pistoletë, arrestohet nga Policia


Një shtetase 25-vjeçare është arrestuar nga strukturat e rendit, pasi mbante me vete lëndë narkotike, si edhe një pistoletë në shtëpi.

Kështu ka bërë me dije Policia e Tiranës, përmes një njoftimi për shtyp, ku është përmbyllur operacioni policor i koduar “Magnum”.

Si rezultat i tij u arrestua në flagrancë shtetasja U. Sh., 25 vjeçe, banuese në Tiranë, si dhe u shpallën në kërkim shtetasit K. M., dhe G. T.

Gjatë kontrollit fizik të shtetases U. Sh., shërbimet e Policisë gjetën sasi lënde narkotike kanabis dhe ekstazi, dhe gjatë kontrollit të banesës së saj, gjetën një armë zjarri pistoletë.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua lënda narkotike kanabis dhe ekstazi, sëbashku me armën e zjarrit.

Vijon puna për kapjen e shtetasve K. M., dhe G. T.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore