Aplikacione

X me veçori të re


Platforma X, drejtuar nga Elon Musk, ka shtuar një veçori të re që lejon përdoruesit të bllokojnë llogaritë e pa-verifikuara që komentojnë në postimet e tyre.

Ky ndryshim është bërë rreth 11 muaj pasi Musk publikoi shërbimin Twitter Blue, i cili kushton 7.99 dollarë në muaj dhe ofron shenjën blu të verifikimit.

Twitter Becomes X: The Future Of The 'Everything App'

Ky ndryshim pritet të vështirësojë për ata që nuk paguajnë për shërbimin të përhapin dezinformacion, një problem që studiuesit kanë vërejtur se vazhdon të rritet që nga momenti kur Elon Musk mori kontrollin e platformës.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore