Aplikacione

Tastiera SwiftKey e Microsoft është rikthyer në iOS


Në shtator, Microsoft e tërhoqi SwiftKey nga App Store i Apple pas një deklarate zyrtare, duke lënë shumë të zhgënjyer sepse ishte një nga alternativat më të mira ndaj tastierës së paracaktuar të iOS.

Epo, duket se kompania ka ndryshuar mendje dhe tastiera SwiftKey është kthyer në App Store.

Në postimin e fundit në Twitter nga zëvendëspresidenti i Microsoft Office Product Group konfirmon se SwiftKey është kthyer me të vërtetë për përdoruesit e Apple dhe madje ka veçori të reja.

Zëdhënësi sqaroi se për shkak të reagimeve të përdoruesve, gjigandi i teknologjisë po rikthen SwiftKey për iOS.

Për më tepër, Microsoft do të investojë shumë në SwiftKey në të ardhmen.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore