Lajme

Raketat godasin qytetet qendrore të Izraelit, Kiryat Ono dhe Holon


Raketat e lëshuara nga Rripi i Gazës kanë rënë në qytetet qendrore Kiryat Ono dhe Holon.

Lajmi u bë i ditur nga agjencia “Times of Israel”.

Shërbimi i ambulancës Magen David Adom thotë se mjekët po shkojnë në vendngjarje për të skanuar për lëndime të mundshme.

Imazhet nga Kiryat Ono tregojnë tymin që ngrihet nga një lagje.

Nuk ka raportime të menjëhershme për të lënduar.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore