Pajisje

Orët e ardhshme të Apple mund të vijnë me një “external flashlight”


Apple po eksploron teknologji të re për orët e ardhshme të Apple, siç zbulohet nga një patentë e dhënë së fundmi.

 

Modular Light Exploded view of Modular Light

Pajisja mund ofroj një zgjidhje më praktike për dritë të modulare me burimet e saj të energjisë, duke shmangur çdo ndikim në baterinë e Apple Watch.

Përdoruesit mund ta kontrollojnë atë me një buton të veçantë ose edhe përmes vetë Apple Watch, siç sugjerohet nga patenta.

Pajisja mund të ketë gjithashtu komponentë rezistent ndaj lëngjeve dhe mund të shitet si një aksesor i pavarur, i shoqëruar potencialisht nga breza të rinj të krijuar posaçërisht për “external flashlight”.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore