Film

Kumail Nanjiani thotë se kishte nevojë për terapi pas komenteve të këqija për rolin e tij në “Eternals”


Aktori i “Eternals”, Kumail Nanjiani ka thënë se ai ishte aq i prekur nga vlerësimet e këqija për filmin e Marvel të vitit 2021, saqë filloi të shkonte në terapi si rezultat i kësaj dukurie.

Ylli tha se kishte kaluar muaj në stërvitje për t’u përgatitur për rolin, por filmi mori komente të përziera dhe zhgënjeu me të ardhurat në arkë, shkruan BBC, transmeton AlbanianPost.

Nanjiani tha se ishte “shumë i vetëdijshëm” për atë që mendonin kritikët.

“Ishte me të vërtetë, shumë e vështirë sepse Marvel mendonte se filmi do të rishikohej me të vërtetë mirë”, tha ai.

“Kështu që ata e hoqën embargon herët dhe e vendosën në disa festivale të filmit të zbukuruar dhe na dërguan në një turne të madh global për të promovuar filmin ashtu siç u hoq embargoja”, shtoi ai.

Nanjiani, i cili njihet më së shumti për rolin e Dinesh-it në serialin komik të HBO “Silicon Valley”, tha se ndikimi u përkeqësua nga turneu i shtypit që po zhvillohej gjatë Covid.

“Unë mendoj se kishte një supë të çuditshme në atmosferë për arsyen pse ai film u përplas kaq shumë, dhe mendoj se nuk ka të bëjë shumë me cilësinë aktuale të filmit”, vazhdoi ai.

“Ishte vërtet e vështirë, dhe atëherë mendova se ishte e padrejtë për mua dhe e padrejtë për gruan time Emily, dhe nuk mund t’i qaseshim më punës sime në këtë mënyrë. Diçka duhet të ndryshonte, kështu që fillova të paguaj seanca konsultimi me terapistin tim”, shtoi ai.

“Emily thotë se kam traumë prej saj. Ne në fakt sapo kemi ngrënë darkë me dikë tjetër nga ai film dhe kemi thënë: ‘Ishte e vështirë, apo jo?’ Dhe ai tha, ‘Po, ishte vërtet e vështirë’ dhe mendoj se të gjithë kemi kaluar diçka të ngjashme”, tha Nanjiani.

Aktori 45-vjeçar dhe komediani në këmbë luajti një alien që erdhi në Tokë për të mbrojtur planetin e tij, duke u bërë një yll Bollywood për t’u përzier.

Por pavarësisht pritjeve të mëdha për filmin, i cili u drejtua nga fituesja e “Oscars”, Chloe Zhao, ai mori një vlerësim relativisht të dobët 47% në Rotten Tomatoes dhe arriti rezultatin më të ulët të çdo filmi të Marvel Cinematic Universe në sondazhin e audiencës Cinema Score.

Peter Bradshaw i The Guardian shkroi: “Ka disa prekje të këndshme dhe një diversitet të ri tërheqës të veshur lehtë, por ky është një film i pafuqishëm dhe i pasigurt.”

Nanjiani dhe gruaja e tij, Emily V Gordon, ishin të nominuar për “Oscar” në vitin 2018 për komedinë e tyre romantike “The Big Sick”, në të cilën ai luajti së bashku me Zoe Kazan.

Ai është një nga yjet e shumtë që kanë folur për trajtimin e kritikave të këqija në film dhe TV.

Melissa McCarthy tha në një intervistë se ajo u përball me një kritik në Festivalin e Filmit në Toronto, i cili e kishte kritikuar më parë për paraqitjen e saj në filmin “Tammy” të vitit 2014.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore