Shëndet

Kelly Clarkson zbulon mënyrën se si i eliminoi kilogramët e tepërt


Këngëtarja dhe prezantuesja e famshme Kelly Clarkson ka zbuluar se ka marrë ilaçe për humbje peshe për të ndihmuar në udhëtimin e saj shëndetësor.

Gjatë një episodi të fundit të “Kelly Clarkson Show”, Clarkson, 42 vjeçe, intervistoi Whoopi Goldberg-un dhe filloi bisedën e tyre duke e komplimentuar atë se sa e mrekullueshme duket ajo.

“Para së gjithash, është e gjithë pesha që kam humbur. Kam humbur pothuajse dy njerëz,” u përgjigj fituesi i EGOT, 68 vjeçe.

“Unë po bëj e marr atë insulinë të mrekullueshme që funksionon për njerëzit që kanë nevojë për ndihmë njëjtë dhe për mua”, tha Goldberg.

Clarkson vuri në dukje shpejt se si ajo gjithashtu ka humbur “shumë” peshë, duke shtuar: “Imja është ndryshe nga sa supozojnë njerëzit, por edhe mua më duhej ta bëja këtë sepse gjaku im u bë shumë i keq”.

“Mjeku im më ndoqi për dy vjet dhe unë thashë: ‘Jo, kam frikë nga kjo. Unë tashmë kam probleme me tiroiden. Të gjithë mendojnë se është Ozempic, por nuk është. Është diçka tjetër”, shtoi Clarkson.

Clarkson shpjegoi se si ilaçi është “diçka që ndihmon në zbërthimin e sheqerit”, duke vënë në dukje se si trupi i saj “nuk e bën atë siç duhet”.

Fituesja e American Idol sqaroi se ajo nuk është në Ozempic – i cili është një nga medikamentet me recetë të miratuar nga FDA për njerëzit me diabet të tipit 2. Ilaçet efektojnë në tru për të ndikuar në ngopjen.

Përpara bisedës së saj me Goldberg, fituesja e “Grammy-t” ndau më parë me People në janar se ajo ishte në gjendje të humbte peshë sepse ajo ishte “duke dëgjuar doktorin[e saj. Ajo rrëfeu se për “dy vite” nuk e bëri.

Këngëtarja tregoi gjithashtu se shtëpia e saj e re, New York City, e ka ndihmuar atë të jetë në formë.

“Ecja në qytet është një stërvitje mjaft e mirë”, tha ajo.

Ajo gjithashtu vuri në dukje se dieta e saj përfshin “një përzierje të shëndetshme”, duke shtuar, “Dhe 90 për qind të rasteve jam vërtet e mirë në të, sepse një dietë proteinike është gjithsesi e mirë për mua. Unë jam një vajzë nga Teksasi, kështu që më pëlqen mishi – më falni, vegjetarianë në botë”.

Ajo zbuloi më vonë atë muaj në emisionin e saj të bisedave me të ftuarin Kevin James se ajo ishte para-diabetike dhe kjo e motivoi atë për të humbur peshë.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore