Shqipëria

Kandidati i “Bashkë Fitojmë” për Kamzën nuk i njeh rezultatet zgjedhore


Kandidati i koalicionit opozitar “Bashkë Fitojmë” për bashkinë e Kamzës, Arjan Hoxha nuk i njohu rezultatet zgjedhore të 14 majit duke e quajtur procesin “kriminal”.

“Votimet elektronike u vërtetuan katërcipërisht një dështim total pasi pajisja elektronike e identifikimit nuk punoi në asnjë qendër votimi duke kthyer mbrapsht me mijëra votues”, u shpreh fillimisht ai.

Ai kërkoi sekuestrimin e të gjitha pajisjeve dhe serverat e tyre personale në Qendrat e Votimit dhe një hetim të thelluar për aparaturat.

“Ne jemi në procesin e mbrojtjes së votës”, ravijëzoi në përmbyllje duke theksuar se nuk do ta njohë kurrë këtë rezultat.

Kujtojmë që fronti opozitar me dy kandidatët e tjerë, ndau përkatësisht votat e numëruara elektronikisht në 35.11% për Arjan Hoxhën e Bashkë Fitojmë dhe 4.24% për Bilbil Bajraktarin e Partisë Demokratike.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore