Pajisje

iOS 17.1 do të rregullojë nivelet e rrezatimit në iPhone 12


Apple ka njoftuar se iOS 17.1, i cili do të publikohet në tetor, do të reduktojë nivelet e rrezatimit në iPhone 12.

Kjo ndodh pas kërkesës së Francës për ndalimin e shitjeve të iPhone 12 dhe përshtatjen e pajisjeve sipas standardeve evropiane të rrezatimit elektromagnetik.

iPhone 12 review | Tom's Guide

Apple do të çaktivizojë funksionin “detektimi jashtë trupit” (off-body detection), i cili rrit transmetimin kur iPhone-i nuk është në dorë ose në xhep.

Ky ndryshim aplikohet vetëm në tregun francez. “Detektimi jashtë trupit” është një veçori e përdorur për të optimizuar performancën e pajisjeve elektronike.

Apple thekson se iPhone 12 është i sigurt për përdorim, duke përmbushur standardet ndërkombëtare.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore