Jetesë & Stil

“Duhet ta pëlqesh shumë dikë, para se të shkosh në shtrat me të”, thotë Cher


Ikona e muzikës, Cher është ende e afërt me të gjithë ish të dashurit e saj.

Cher, 77-vjeçe, e cila ishte e martuar me të ndjerin Sonny Bono kur u interpretua si dyshe muzikore në vitet 1960, ka pasur lidhje me individë të tillë si Tom Cruise, Jack Nicholson dhe Val Kilmer gjatë viteve.

Krijuesja e hiteve, e cila kohët e fundit foli për të qenit në paqe me partnerin e saj aktual, shpjegoi se ajo ka mbetur në marrëdhënie të mira me ta sepse duhet të vlerësojë personalitetin e dikujt përpara se të bëhet intime me ta.

Duke folur në podcastin “Table Manners”, ajo u tha prezantuesve Jessie dhe Lennie Ware: “Jam afër me të gjithë ish-të e mi. Jam vërtet afër. Po. Kam një ndjenjë që duhet ta pëlqesh shumë dikë para se të shkosh në shtrat me të”.

“Nëse nuk e bëni, atëherë kur ndaheni, nuk ka asgjë. Ju nuk mund të jeni kurrë miq sepse nuk keni qenë miq”, shtoi ajo.

Ylli i hitit “Believe” aktualisht është në lidhje me Alexander Edwards, 37 vjeç, por vazhdoi të zbulojë se si u takua me Sonny në fillim të viteve 1960.

Cher dhe Sonny.

“’Isha 16 vjeç. Dhe isha me një shok timin në një restorant nën radiostacionin KFWB. Në tavolina ishin ulur një bandë e tërë njerëzish me diskografi dhe unë nuk po i kushtoja vëmendje, po flisja me shokun tim”, tha Cher.

“Pastaj dëgjova njerëzit që thoshin ‘Hej, eja ulu këtu. Kështu u ktheva dhe, të betohem në Zot, ishte si kur Toni dhe Maria u panë në vallëzim”, shpjegi ajo tutje.

Këngëtarja vazhdoi të kujtonte se ai ishte “shumë i lezetshëm” dhe ajo përfundoi duke dalë duke kërcyer me të në natën që u takuan për herë të parë.

“Ai erdhi dhe një nga djemtë që ishte një burrë promovues ishte ulur pranë nesh. Filluan të flisnin dhe morën masa që të dilnim për të kërcyer atë natë, kështu që ne të katër dolëm duke kërcyer”.

Këngëtarja fituese e çmimit “Grammy” këmbënguli që dyshja “thjesht kërcyen” atë natë.

Dyshja u martuan në vitin 1964 dhe vazhduan duke mirëpritur një fëmijë të quajtur Chaz – në mars të vitit 1969.

Cher përfundimisht u divorcua nga Sonny, i cili vdiq në moshën 62-vjeçe ë vitin 1998 si pasojë e lëndimeve të marra në një aksident me ski në vitin 1975.

Këngëtarja vazhdoi të fillonte një lidhje me Gregg Allman dhe dyshja u martuan në vitin 1975.

Cher, Greg Allman.

Të dy mirëpritën një djalë të quajtur Elijah Blue, në vitin 1976, megjithëse çifti shkoi në divorc në vitin 1979.

Cher dhe Edwards u takuan fillimisht në tetor të vitit të kaluar, dhe ata u panë për herë të parë në shoqërinë e njëri-tjetrit muajin e ardhshëm.

Dyshja u ndanë shkurtimisht majin e kaluar, megjithëse përfundimisht u pajtuan dhe më pas morën pjesë në shfaqjen e modës Valentino në Javën e Modës në Paris në tetor.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore