Muzikë

Charli XCX dhe Troye Sivan bashkojnë forcat për turneun “Sweat”


Artistët Charli XCX dhe Troye Sivan janë duke premtuar se do t’i kthejnë vendet ikonë në tërbime në turneun e tyre të sapo shpallur “Sweat”, i cili përfshin një ndalesë në Madison Square Garden të Nju Jorkut.

Inovatorët e pop-it, të cilët kanë bashkëpunuar në këngët “1999” dhe “2099”, do të kryesojnë bashkë me Shygirl hapjen për të gjitha datat, shkruan Variety, transmeton AlbanianPost.

Sipas një njoftimi për shtyp, turneu nuk është vetëm një festë e sukseseve të tyre individuale, por është gjithashtu një dëshmi e përkushtimit të tyre ndaj gjithëpërfshirjes dhe diversitetit brenda industrisë muzikore.

Fansat mund të presin një shfaqje elektrizuese të mbushur me performanca emocionuese, pamje mahnitëse dhe ritme infektive.

Megjithëse një bashkëpunim i ri mes dy artistëve nuk është shpallur ende, turneu me sigurisë ka ngjallur spekulime të reja se një këngë e re mes yjeve mund të jetë në rrugë e sipër.

Turneu me 21 qytete, i prezantuar nga Live Nation, do të nisë më 14 shtator në Mich dhe do të përfundojë më 23 tetor në Seattle.

Albumi i gjashtë i XCX në studio, “Brat”, pritet të dalë më 7 qershor dhe ajo gjithashtu zbuloi së fundmi një turne në arenën në Mbretërinë e Bashkuar.

Në anën tjetër, albumi i vitit 2023 i Sivan, “Something to Give Every Other” u vlerësua nga kritikët, me këngën e tij kryesore “Rush” që fitoi dy nominime për “Grammy”.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore