Shqipëria

AP VOX/ Çfarë mendojnë qytetarët për rikthimin e Berishës?


Sërishmi Sali Berisha në bash të selisë blu.

Për qytetarët e Tiranës, të pyetur nga Albanian Post, opinioni është i ndarë më dysh. Prerazi.

Mes dy skajeve, “fatkeqësi” e “me dinjitet”, kështu përplasen termat e tyre kur u kërkohet t’i vënë një emër rikthimit të tij.

Duket se nuk i “tremb” rikthimi, por ai i rikthyer.

Më i miri, apo më i keqi?

Ndonëse pa shpëtim, ky është fati i atyre që e kanë përdorur karizmën për pushtet. Për të qenë ose andej ose këndej, kurrkund tjetër.

Se qytetarët ose “i duan” ose “i urrejnë”.

Ah, po… janë edhe ata që, duan apo s’duan, me përgjigjet e tyre lojcake e kategorizojnë 77-vjeçarin e Partisë Demokratike në një nga dy skajet.

Mbase kanë të drejtë, pse mos të “pyetet vetë Berisha” për rikthimin e tij?

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore