Sport

Zyrtare/ Gjysmëfinalet dhe finalja e Ligës së Kombeve do të zhvillohen në Holandë


Tashmë është zyrtare. Gjysmëfinalet, finalja dhe ndeshja për vendin e tretë në Ligën e Kombeve do të zhvillohet në Holandë mes Roterdamit dhe Enschede.

Lajmin e ka konfirmuar vetë UEFA, ku gjysmëfinalet do të zhvillohen më 14 dhe 15 qershor, ndërsa finalja dhe ndeshja për vendin e tretë do të zhvillohen më 18 qershor.

Aktualisht pjesë e katërshes së madhe në Nations Leauge janë Holanda, Kroacia, Italia dhe Spanja.

Shorti mes tyre do të hidhet në janar të këtij viti në Nyon të Zvicrës.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore