Vuçiç kërkon nga Macron-i që ta “kthjellë” Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, të shtunën, ka bërë të ditur se ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin e Francës, Emmanuel Macron, me ç’rast ka diskutuar për situatën aktuale në Veri të Kosovës. Përmes një postimi në llogarinë e tij në Instagram, Vuçiç, ka theksuar se biseda me Macron ka qenë e hapur dhe … Vazhdoni me leximin e Vuçiç kërkon nga Macron-i që ta “kthjellë” Kosovën