Vincent Kriechmayr triumfon në Super Giant Kitzbuhel

Fitore e Vincent Kriechmayr në Super Giant Kitzbuhel: për austriakun (në krye të renditjes së specialitetit), ky është suksesi i shtatë në Kupën e Botës. Odermatt dhe Mayer në podium. Një tjetër vend i katërt për Christof Innerhofer, pas atij të fituar dje në Tatëpjetë.

Austriaku Vincent Kriechmayr fitoi Super-Giant të Kupës Botërore të skive alpine në Kitzbuhel (Austri) me kohën  1’12 “58. Për 29 vjeçarin austriak ky ishte suksesi i shtatë në karrierë. Pas tij përkatësisht, u renditën zviceriani Marco Odermatt, me 1’12 “70 dhe austriaku tjetër Matthias Mayer me 1’13” 13.

Ka qenë një garë shumë të vështirë që detyroi shumë atletë të bënin gabime, nër të cilët Christof Innerhofer, i cili përfundoi i katërti, me 1’13 “17, duke përsëritur rezultatin e garës në zbritjen e lire të së Dielës./AlbanianPost.com