Lojëra

Valve prezanton zyrtarisht Counter-Strike 2


Valve ka prezantuar zyrtarisht Counter-Strike 2, hapi tjetër në lojën ‘franchise’, me një seri videosh në kanalin e tyre në YouTube që detajojnë disa nga ndryshimet që do të vijnë në verën e vitit 2023.

Disa nga ndryshimet e njoftuara u shfaqën në tre video të shkurtra, duke zbuluar përditësime që do të ndikojnë në hartat, normat e shënimeve dhe një ripërpunim të plotë të mënyrës së funksionimit të tymit në lojë.

Counter-Strike 2 do të jetë një përmirësim falas për CS:GO.

Testi i kufizuar do të lejojë disa lojtarë të përzgjedhur të eksperimentojnë me versionin e ri “bazuar në një numër faktorësh që konsiderohen të rëndësishëm nga ekipi i zhvillimit të Counter-Strike 2, duke përfshirë kohën e fundit të lojës në serverët zyrtarë të Valve, faktorin e besimit, dhe gjendjen e llogarisë Steam”.

Testi i Kufizuar mund të ketë filluar nga 22 marsi.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore