Euro 2024

UEFA nxjerr njoftimin e rëndësishëm për tifozët shqiptarë, ndryshon vendtakimi përpara ndeshjes


UEFA ka nxjerrë një njoftim me rëndësi për të gjithë tifozerinë e Kombëtares shqiptare të futbollit, e cila do të jetë pjesë integrale në stadium gjatë ndeshjes me Italinë, në orën 21:00.

Sipas njoftimit të UEFA-s, për shkak të kushteve të këqija atmosferike, është ndryshuar edhe vendtakimi për tifozët shqiptarë, duke njoftuar se Westpark, vendi që ishte caktuar më parë, nuk do të hapet.

Çfarë shkruan njoftimi i UEFA-s?

Vendndodhja e Pikës A së Takimit të Tifozëve të Shqipërisë, për shkak të kushteve të pafavorshme atmosferike, pika e sotme e takimit të tifozëve për tifozët e Shqipërisë është zhvendosur në Kampstraße /Reinoldikirche.

Pika e takimit të tifozëve e planifikuar më parë në Westpark nuk do të hapet.

Drejtohuni në pikën e re të takimit të tifozëve për festimet para ndeshjes dhe për t’u bashkuar me Fan Walk në stadium! Hapur 14:00 – 16:30, Fan Walk fillon në orën 16:45!

Sigurohuni që të keni shkarkuar aplikacionin UEFA EURO 2024 për t’u informuar për çdo përditësim gjatë ditës.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore