Sport

Thiago Motta zyrtarisht trajneri i ri i Juventusit, me marrëveshje trevjeçare


Juventusi ka njoftuar se Thiago Motta ka nënshkruar një marrëveshje trevjeçare me klubin, për të marrë postin e trajnerit, pasi ka shijuar një sezon jashtëzakonisht të suksesshëm me Bolognan.

Është një lëvizje që ka qenë e sigurt për një kohë të gjatë, me Juventusin që shpejt vendosi që Motta ishte rikthimi që ata donin pas ndarjes me Max Allegri në fund të sezonit.

41-vjeçari ishte një nga trajnerët më të shquar të Evropës në sezonin 2023/24, duke e udhëhequr Bologna-n drejt kualifikimit në Ligën e Kampionëve dhe duke e bërë këtë me disa nga futbolli më emocionues në Itali.

“Jam vërtet i lumtur që filloj një kapitull të ri në krye të një klubi të madh si Juventus. Falënderoj pronarët dhe menaxhmentin, të cilët mund të jenë të sigurt për ambicien time për të mbajtur lart flamurin e Juventusit dhe për të kënaqur tifozët”, tha Motta, në fjalët e para si trajneri i ri i Zonjës së Vjetër.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore