Aplikacione

Snapchat publikoi filtrat e Kupës së Botës


Platforma sociale Snapchat ka prezantuar një mori funksionesh të reja për përdoruesit e saj për Kupën e Botës në Katar.

Përdoruesit tani mund të provojnë fanellat e tyre të preferuara.

Përveç kësaj, Snap Map do të shfaqë fansat nga Katar.

Anmol Malhotra, Drejtor i Partneriteteve Sportive, Snap Inc, tha: “Ne jemi të emocionuar që mbulojmë ngjarjen më të madhe sportive të vitit në të gjithë Snapchat – me AR dhe mbulim gjithëpërfshirës të përmbajtjes që do të përfshijë pika kryesore të lokalizuara nga çdo lojë në mbi 30 vende”.

Aplikacioni ka bashkëpunuar gjithashtu me Adidas për t’i lejuar përdoruesit të personalizojnë përvojën e tyre duke veshur virtualisht Bitmoji-t e tyre me fanella zyrtare dhe filtër për të treguar mbështetjen e tyre për ekipin e tyre të dashur.

Për më tepër, funksioni Cameos do t’i lejojë përdoruesit të duken sikur janë në fushë.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore