Shqipëria

Shpallen rezultatet e radhës të provimeve të Maturës, Gjuha Shqipe dhe Letërsia


Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Ogerta Manastirliu, ka bërë me dije se janë shpallur rezultatet e provimit të radhës të Maturës, ato të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë.

“Shpallen rezultatet e provimit të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë të Maturës2024 në linkun e mëposhtëm të publikuar nga Qendra e Shërbimeve Arsimore”, ka shkruar ministrja në një postim në platformën X.

Listën e plotë e gjeni Këtu!

 

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore