Sport

Sergio Aguero pritet të debutojë përballë Valencia-s


Sergio Aguero pritet të bëjë debutimin e tij të shumëpritur për Barcelonën pasi u emërua në skuadër për t’u përballur me Valencian.

Që kur nënshkroi një transferim falas nga Manchester City në verë, argjentinasi ishte jashtë fushe me një dëmtim që e ka penguar atë të paraqitet për ekipin e tij të ri.

Sidoqoftë, pasi u kthye në stërvitje javët e fundit, Aguero tani është në dispozicion dhe pritet të paraqitet kundër Valencia-s.

Alejandro Balde është gjithashtu përsëri në skuadër pasi u shërua nga një dëmtim në shpinë, por Ronald Koeman do jetë pa Ousmane Dembele, Martin Braithëaite, Pedri dhe Ronald Araujo në ndeshjen kundër Valencia-s.

Kujtojmë se Aguero u bashkua me katalunasit për të luajtur me mikun e tij, Lionel Messi, por ai u largua për në Paris pas problemeve financiare të Barcelonës.

 

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore