Pajisje

Samsung publikoi Galaxy A23 5G të ri në Japoni


Samsung Galaxy A23 5G u publikua në fillim të këtij viti në SHBA dhe Evropë.

Tani, Samsung publikoi një version të ri për tregun japonez i cili sjell një ekran më të vogël, chipset MediaTek Dimensity 700 dhe një vlerësim IP68.

Galaxy A23 5G japonez ka një ekran TFT LCD 5,8 inç me rezolucion HD+. Ka një kamerë të vetme kryesore 50 MP në anën e pasme, ndërsa anash ka një skaner të gjurmëve të gishtërinjve që funksionon si butoni i energjisë.

Samsung Galaxy A23 5G (Japan)Samsung Galaxy A23 5G (Japan)

Telefoni është i pajisur me chipset Dimensity 700 të MediaTek dhe 4 GB RAM. Ana e softuerit mbulohet nga Android 12 me One UI 4.1 ndërsa bateria vjen në 4000 mAh dhe mbështet karikimin 15 W.

Telefoni sjell gjithashtu një fole kufjesh, NFC dhe një fole Nano-SIM.

Samsung Galaxy A23 5G ekskluziv i Japonisë vjen me ngjyra të zeza, të kuqe dhe të bardha dhe shitet me pakicë për 32,800 JPY (231 dollarë).

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore