Pajisje

Samsung Galaxy Watch 5 përmirëson jetëgjatësinë e baterisë, fuqinë e ekranit dhe sensorin e temperaturës


Samsung prezantoi Galaxy Watch 5 dhe Watch 5 Pro të mërkurën, duke i dhënë orëve Wear OS një pamje të re.

Me serinë Galaxy Watch 5, Samsung edhe një herë po “lëkund” linjën e saj të orëve të mençura. Ndërsa seria e Galaxy Watch 4 e riemërtuan linjën kryesore të Galaxy Watch dhe Watch Active nga epoka Tizen, ngjarja këtij e prezanton një model krejtësisht të ri: Galaxy Watch 5 Pro.

Çdo model Watch 5 bart një bateri dukshëm më të madhe se Watch 4. Watch 5 përmban bateri 284 dhe 410 mAh në madhësitë e tij 40 dhe 44 mm, respektivisht, ndërsa Watch 5 Pro paketon 590 mAh.

Teksa modeli me performancë pak më të ulët Galaxy Watch 5 është produkti fillestar më i shitur, modeli Pro është menduar që të jetë një version premium i cili synon entuziastët e aktiviteteve të jashtme.

Asnjëra nga modelet nuk e kanë kornizën ikonike rrotulluese të Samsung, megjithatë në fakt tani e kanë kornizën me prekje delikate. Për adhuruesit e kornizës fizike, Galaxy Watch Classic 4 do të mbetet si një opsion i mesëm në mes të Watch 5 dhe Watch 5 Pro.

 

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore