Reagojnë autoritetet izraelite pas incidentit në Dagestan, disa hebrenj nën roje

Një zyrtar izraelit i sigurisë thotë se incidenti në kryeqytetin e Dagestanit, Makhachkala, po vazhdon pasi një aeroplan nga Izraeli u sulmua nga një turmë lokale pro-palestineze. “Një numër i kufizuar izraelitësh dhe hebrenjsh janë aktualisht të izoluar dhe nën roje në aeroport”, thotë zyrtari. “Ne po punojmë që ata të nisen me një fluturim … Vazhdoni me leximin e Reagojnë autoritetet izraelite pas incidentit në Dagestan, disa hebrenj nën roje