Raisi, njeriu fetar pa karizëm që u ngjit në majat e teokracisë iraniane

Në mjegullën e maleve, iranianët presin të dinë fatin e dy figurave kryesore të teokracisë në pushtet: Presidentit Ebrahim Raisi dhe Ministrit të Jashtëm Hossein Amir Abdollahian, të përfshirë në një aksident ajror ndërsa ktheheshin nga një vizitë shtetërore në Azerbajxhan. I lindur në Mashhad, qyteti i shenjtë ku lindi gjithashtu udhëheqësi Suprem Ali Khamenei, … Vazhdoni me leximin e Raisi, njeriu fetar pa karizëm që u ngjit në majat e teokracisë iraniane