Qeveria miraton sanksione shtesë ndaj Rusisë dhe Bjellorusisë

Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e të mërkurës ka shtuar sanksionet ndaj Rusisë për të kundërshtuar agresionin e këtij shteti ndaj Ukrainës. Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës ka prezantuar plotësimet dhe ndryshimet për vendosjen e sanksioneve ndaj Rusisë. “Si kundërpërgjigje ndaj agresionit rus në Ukrainë … Vazhdoni me leximin e Qeveria miraton sanksione shtesë ndaj Rusisë dhe Bjellorusisë