• Propozimi për shtrenjtimin e rrymës – Opozita kritikon Qeverinë: Qytetari paguan katër here faturën e rrymës

    Të enjten e 20 janarit në seancën plenare të Kuvendit të Kosovës ku po diskutohet për krizën energjetike në vend dhe propozimin e Zyrës së Rregullatori të Kosovës për shtrenjtimin e rrymës, deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Ferat Shala ka thënë se propozimi në fjalë është jashtëzakonisht jo profesionale. Sipas tij propozimi […]...

Të fundit nga Politikë