Sport

Policia i merr në pyetje zyrtarët e Kombëtares për rastin Muric-Zhegrova


Policia e Kosovës i ka marrë në pyetje menagjerin e Kombëtares së Kosovës dhe disa persona kompetent të hotelit, ku ishin vendosur lojtarët e kombëtares, në lidhje me raportimet e fundit në media për një përleshje eventuale në mes portierit Arijanet Muric dhe mesfushorit Edon Zhegrova.

Pas marrjes në pyetje, zëdhënësja e policisë së Kosovës, Florie Ahmeti, tha për Albanian Post se policia nuk ka gjetur ndonjë provë lidhur me këtë rast.

“Pas raportimeve të mediave, Policia e Kosovës ka kontaktuar personat kompetent të hotelit si dhe menaxherin e përfaqësueses dhe ka rezultuar se nuk ka pas elemnte për inicim të ndonjë rasti” konfirmon Florie Ahmeti për Albanian Post.

Të martën, Federata e Futbollit të Kosovës, përmes një njoftimi në faqen zyrtare, bëri të ditur që portieri Arijanet Muric është përjashtuar për arsye disiplinore nga kampi stërvitor.

Gjatë ditës së martë u raportua nga mediat, se arsyeja e përjashtimit të gardianit të portës së Dardanëve, ishte përleshja me Edon Zhegrovën.

Por këtë gjë e kishte mohuar kategorikisht Edoni, madje duke thënë se Aron e ka shokun më të mirë në skuadër.

Gjithashtu u përfol se arsyeja e përjashtimit të 22-vjeçarit nga grumbullimi i Kombëtares, ishte sepse ai shkoi i dehur në stërvitje, mirpo ndonjë konfirmim zyrtarë ende nuk ka.

Pra Aro Muric, do t’i mungojë Drdanëve në tri ndeshjet e radhës që do t’i zhvilloj Kombëtarja e Kosovës, të mërkuren në miqësoren kundër Lituanisë, dhe dy ndeshjet kualifikuese të Kupës së Botës, kundër Suedisë më 28 mars në Prishtinë, dhe më pas më 31 mars në udhëtim përballë Spanjës.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore