Pas akuzave të Kurtit për njëanshmëri, BE i jep “mbështetje të plotë” Lajçak-ut

Bashkimi Evropian përmes një deklarate për media ka shprehur shqetësimin për mungesën e zbatimit të Marrëveshjes së Brukselit/Ohrit nga Kosova dhe Serbia edhe pse të dyja vendet kanë rënë dakord për pikat, derisa i ka dhënë “mbështetje të plotë”, përfaqësuesit special Miroslav Lajçak, pas akuzave të Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, për anshmërinë e tij … Vazhdoni me leximin e Pas akuzave të Kurtit për njëanshmëri, BE i jep “mbështetje të plotë” Lajçak-ut