Osmani paralajmëron zgjedhje të reja në veri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, nga Kishinau i Moldavisë ka njoftuar se Kosova është e gatshme t’i dëgjojë kërkesat e serbëve lokalë, ndoshta edhe të pajtohet për rizgjedhje në katër komunat veriore – Leposaviq, Zveçan, Zubin Potok dhe Mitrovicë e Veriut – pas tensioneve të fundit atje. Osmani të enjten zhvilloi një takim me kancelarin … Vazhdoni me leximin e Osmani paralajmëron zgjedhje të reja në veri