Nike shkëputë kontratën me Mason Greenwood

Mason Greenwood nuk do të sponsorisohet më nga kompania Nike pasi u arrestua dhe u lirua në arrest shtëpiak si i dyshuar për përdhunim. Sulmuesi i Manchester United, në fundin e muajit që lamë pas, u arrestua si i dyshuar për përdhunim dhe sulm fizik ndaj ish-të dashurës së tij. Pas arrestimit, 20-vjeçari ka humbur … Vazhdoni me leximin e Nike shkëputë kontratën me Mason Greenwood