Sport

Nets përgatiten ta rikthejnë Irivng në ekip edhe pa vaksinim


Brooklyn Nets po përgatiten të rikthejnë Kyrie Irving-un për të luajtur në ndeshjet mysafire, pasi ai nuk është i vaksinuar dhe nuk i lejohet të luhet në Brooklyn.

Irving do të trajnohet në shtëpi dhe do të udhëtojë me ekipin për lojëra jashtë New York-ut, sipas Adrian Wojnaroëski i ESPN.

Nets kanë lojtarë të shumtë në protokollin e shëndetit dhe sigurisë, duke përfshirë James Harden, plus të tjerë me lëndime të ndryshme.

Ata do të kenë 11 lojtarë të listuar si të pa disponueshëm për ndeshjen kundër Orlando Magic.

Irving ka filluar tashmë testimin për COVID-19 dhe ka rritur aktivitetin e tij, sipas Shams Charania nga The Athletic.

Irving ende nuk ka datë për debutimin e tij në sezon, por pronari i Nets Joe Tsai, menaxheri i përgjithshëm Sean Marks dhe trajneri kryesor Steve Nash thuhet se janë të gjithë të interesuar ta kthejnë atë në ekipën startuese.

Nets do të luajn tre ndeshje si mysafir këtë muaj, duke filluar nga 23 dhjetori kundër Portland Trail Blazers.

Më pas ata do të shkojnë në Los Angeles për t’u përballur me Lakers në Krishtlindje dhe Clippers dy ditë më vonë.

Kevin Durant ka mbajtur Nets pa Irving, duke udhëhequr skuadrën e Brooklyn në krye të renditjes së Konferencës Lindore me një rekord 21-8.

Me Irving që rikthehet në palestër për ndeshjet mysafire, është e sigurt të supozohet se Nets do të vazhdojnë me rrugët e tyre drejt fitores.

 

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore