Militantët e Gazës hyjnë në Izrael pas breshërive me 5 mijë raketa

Dhjetëra militantë nga grupimi islamik Hamas, duket se kanë hyrë në jug të Izraelit, në një sulm të befasishëm dhe aktualisht janë të lirë. Ushtria izraelite thotë se është duke goditur objektiva në Rripin e Gazës në mes të një “vlerësimi të situatës”. Më parë, dhjetëra raketa u lëshuan drejt Izraelit, duke ndezur sirenat e … Vazhdoni me leximin e Militantët e Gazës hyjnë në Izrael pas breshërive me 5 mijë raketa