Sport

Milan-i interesohet për Adrien Rabiot


Adrien Rabiot

Raportet sugjerojnë se Milan-i ka kërkuar informacion për Adrien Rabiot pasi kontrata e tij me Juventus-in po i afrohet skadimit.

Mesfushori 29-vjeçar francez nënshkroi vetëm një rinovim një-vjeçar me “Zonjën e Vjetër” qershorin e kaluar, me vlerë rreth 7 milionë euro neto në sezon.

Me marrëveshjen e tij aktuale që do të skadojë në më pak se tre javë, klubi po punon shumë duke u përpjekur për të rënë dakord për kushte të reja me agjenten dhe nënën e tij Veronique.

Negociatat midis Rabiot-it dhe Juventus-it nuk kanë rezultuar të thjeshta dhe koha ka filluar të mbarojë, por drejtori bardhezi Cristiano Giuntoli do të vazhdojë të punojë për një marrëveshje.

Ndërkohë, 29-vjeçari po përgatitet për Kampionatin Evropian të ardhshëm me Francën, ku pritet të jetë i dukshëm.

“MilanNews.it” pretendon se drejtori i Milan-it, Geoffrey Moncada, ka kërkuar informacion për Rabiot përpara verës, pasi ai kërkon të shtojë një mesfushor të ri në skuadrën kuqezi.

Gjithashtu në listën e tij është edhe Youssouf Fofana i Monaco-s, i cili është gati të largohet nga Ligue 1.

Nëna-agjente e mesfushorit Veronique po merr kohën e saj në bisedimet me Juventus-in dhe po kërkon destinacione të tjera të mundshme, me disa klube të Premier League gjithashtu të interesuara.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore