Lajme

Memory: “Populli nuk blen llafe të thata”


Besnik Tahiri, AAK, Studiues i Politikave Publike

Kurdo që janë mbajtur zgjedhjet, qytetarët në Kosovë kanë votuar varësisht nga programi që u është paraqitur.

Visar Ymeri, që dikur si kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje ka kërkuar besimin qytetar, beson se votuesi në Kosovë është i vëmendshëm dhe analitik.

Prandaj, në vazhdimësi ndëshkon veset e njëjta te politikanët edhe kur ata janë të ndryshëm.

Ndërsa për Besnik Tahirin, studiues i Politikave Publike, aktualisht deputet në Kuvendin e Kosovës, nga AAK, faktorët e premtimeve të pa realizuara, populli i ka ndëshkuar gjithmonë populli.

Për më shumë ndiqeni dokumentarin e plotë 👇

 

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore