Meloni mbron publikisht Ramën dhe shqiptarët: U linçuan nga Rai vetëm sepse donin të ndihmonin Italinë

Kryeministrja e Italisë, Giorgia Meloni, ka reaguar mbi çështjen e shumë përfolur të dokumentarit të emisionit Report transmetuar në Rai 3 – ku u kritikua marrëveshja për emigrantët mes Shqipërisë dhe Italisë. Meloni theksoi se kryeministri i Shqipërisë Edi Rama u linçua vetëm sepse ndihmoi Italinë. “Kur bëmë akordin me kryeministrin socialist shqiptar, Edi Rama, … Vazhdoni me leximin e Meloni mbron publikisht Ramën dhe shqiptarët: U linçuan nga Rai vetëm sepse donin të ndihmonin Italinë