Boterori 2022

Macron hyn në dhomat e zhveshjes së Marokut pas ndeshjes gjysmëfinale


Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ishte i pranishëm në gjysmëfinalen e Kupës së Botës, që vendi i tij e mposhti Marokun me rezultat 2:0.

I pari i shtetit francez, pas ndeshjes vizitoi dhomën e zhveshjes të kombëtares së Marokut për ta lavdëruar futbollistin e tyre Sofyan Amrabat.

Maroku ishte i zhgënjyer me rezultatin, por Macron ndjeu se kishte gjëra pozitive për të hequr nga loja dhe lavdëroi Amrabat për paraqitjet e tij në Katar.

I pari i shtetit francez i kishte thënë mesfushorit të Fiorentina-s se ai “ishte mesfushori më i mirë në Katar”.

Pas vizitës së Marokut, Macron iu bashkua dhomës së zhveshjes së futbollistëve të Francës për të festuar kalimin në finale.

Kjo është hera e dytë radhazi që Franca kualifikohet në finale të Kupës së Botës, derisa përballë do ta ketë Argjentinën.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore