Futboll

Lukaku shpërthyes në derbi: “Ta kisha thënë, unë jam më i miri”


Sulmuesi i Inter-it ka bërtitur pas shënimit të golit të tretë me Milan-in, përpara se shokët t’i suleshin për ta përqafuar.

E dëshironte këtë gol në derbi, nuk i mjaftonte asisti për golin e parë të Lautaro. Dhe kështu Lukaku, pasi shënoi golin e tretë të Interit kundër Milanit, duket sikur bërtet: “Unë jam më i miri, unë, unë, ta thashë dreqin…”. Padyshim që këto janë fjalë të shqiptuara gjatë garës dhe për këtë arsye nuk mund të dëgjohen qartë, madje nuk është e qartë se kujt do t’ia kishte drejtuar këtë britmë. Por sigurisht, sa i përket performancës, Lukaku fitoi gjithashtu dhe derbin shumë personal kundër Ibrahimovic, i cili rezultoi një anonim, që doli nga fusha në minutën e 75-të.

Albanianpost.com


Lajmet kryesore