Liverpool triumfon përballë Crystal Palace, Arsenal dhe Leicester ndalen

Ndeshjet në Premier League ishin befasuese dhe shumë interesante.

Dueli mes Crystal Palace dhe Liverpool përfundoi me fitoren e këtyre të fundit me rezultat 1:3.

Ndeshja ishte plotësisht e dominuar nga Liverpool, të cilët shënuan dy gola në pjesën e parë.

Goli i parë u shënua nga Liverpool-i në minutën e tetë me anë të Virgil Van Dijk.

Për të dyfishuar rezultatin u përkujdes Alex Oxlade-Chamberlain, i cili shënoi në minutën e 32-të.

Në pjesën e dytë, në minutën e 55-të, Odsonne Edouard ngushtoi epërsinë dhe i dha shpresë për barazim Crystal Palace-it.

Megjithatë, në minutat e fundit, në minutën e 89-të, shpresat i shuajti Fabinho nga pika e bardhë e penalltisë.

Në anën tjetër ndeshja mes Arsenal dhe Burnley përfundoi me rezultat të barabartë 0:0.

Arsenal ishin dominant, por pavarësisht mundësive të shumta, nuk arritën të shënojnë.

Topçinjtë kishin 20 raste për të shënuar dhe mbajtën topin 75% të kohës kundër Burnley-t.

Arsenal kishte mundësinë të qëndronte pjesë e “Top 4” në Premier League, por këtë e pamundësoi barazimi kundër Burnley-t, që i radhit topçinjtë në pozitën e gjashtë.

Ndeshja tjetër në Premier League mes Leicester dhe Brighton ka përfunduar me rezultat të barabartë 1:1.