Kushtetuesja pranon padinë për Butrintin

Deputetja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa ka bërë me dije këtë të martë se Gjykata Kushtetuese ka pranuar padinë e ngritur për Butrintin. Sipas Zhupës, kjo gjykata fton palët të çojnë argumenta dhe prova brenda datës 27 janar 2023, ku më pas do të zhvillohet seancë publike. “Butrinti do fitojë”, shkruan ndër të tjera deputetja. … Vazhdoni me leximin e Kushtetuesja pranon padinë për Butrintin