• Kurti i befasuar: Unë sot e mora vesh pse s’po ecë dialogu, Lajçaku qenka i kushtëzuar nga Vuçiç-i

    Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është dalur nga takimi i sotëm me presidentin serb Aleksandër Vuçiç, e ndërmjetësit e Bashkimit Evropian, përkatësisht me Përfaqësuesin e Lartë të BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, dhe të dërguarin Special të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, shumë i befasuar. Ai ka sulmuar Lajçak-un...

Të fundit nga Politikë