Boterori 2022

Kroacia mposht Marokun, fiton vendin e tretë në botëror

Ndeshja për vendin e tretë në Kupën e Botës mes Kroacisë dhe Marokut përfundoi me fitoren e këtyre të parëve me rezultat 2:1.

45 minutat e para ishin të baraspeshuara, ku të dy skuadrat kishin mundësi të shumta shënimi, të cilat nuk i shfrytëzuan më së miri.

Goli i parë i ndeshjes erdhi në minutën e shtatë, nga Josko Gvardiol, pas një pasimi me kokë të Ivan Perisic.

Pas vetë, dy minutave, Maroku barazuan rezultatin me anë të Achraf Dari-t.

Në minutën e 44-të, Mislav Orsic e la të pashpresë portierin marokien, Bono, pas një goditje brilante për epërsinë kroate.

Kujtojnë se finalja e Kupës së botës do të luhet të dielën mes Argjentinës dhe Francës.