Krasniqi: Qeveria na obligoi ta mbrojmë Kushtetutën nga vetë ata

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi, ka uruar 16 vjetorin e Kushtetutës së Kosovës, duke thënë se në tri vitet e fundit si opozitë kanë qenë të obliguar ta mbrojnë atë nga pushteti. Krasniqi, përmes një shkrimi në rrjetin social ‘Facebook’ ka thënë se Kushtetuta është simbol i unitetit, drejtësisë dhe fuqisë … Vazhdoni me leximin e Krasniqi: Qeveria na obligoi ta mbrojmë Kushtetutën nga vetë ata